KOKIĄ ANTKLODĘ PASIRINKTI ?

  • KOKIĄ ANTKLODĘ PASIRINKTI ?

    Kokią antklodę pasirinkti?
    Antklodė labai svarbi mūsų miego kokybei ir poilsiui. Žiemą norime jaukios šilumos, o vasarą – komfortiškos, vėsios antklodės. Antklodė turi atitikti jūsų individualius miego poreikius ir nesukelti alergijos. Tad kaip pasirinkti tinkamiausią antklodę iš skirtingų užpildų rūšių? Ar antklodė nesukels alergijos?
    Kokie būna antklodžių užpildai?

    Populiariausias užpildas yra natūralus kašmyras, šilkas, vilna, natūralūs pūkai ir poliesteris. Natūralūs užpildai yra geri šilumos izoliatoriai, leidžia cirkuliuoti orui ir padeda išlaikyti tinkamą kūno temperatūrą. Sintetinius užpildus dažniau renkasi alergiški žmonės.

    Vandenyje plaukiojančių paukščių plunksnomis ir pūkais užpildytos antklodės pasižymi drėgmę sugeriančiomis ir šilumą gerai išsaugojančiomis savybėmis. Miegant mikroklimatas tampa idealus, nes pūkinės antklodės nuo žmogaus kūno visiškai pašalina drėgmės perteklių. Dėl šių savybių miegant palaikoma optimali organizmui temperatūra netgi tada, kai aplinkos temperatūra skiriasi. Pūkų-plunksnų gaminių kokybė atitinkamai skiriasi nuo jame esančio pūkų ir plunksnų santykio – kuo didesnis pūkų santykis, tuo gaminio kokybė aukštesnė.

    Antklodės su natūraliu šilku pasižymi išskirtine prabanga. Tai puikus pasirinkimas vertinantiems komfortą ir natūralumą. Antklodės užpildui naudojamas šilkverpių šilko pluoštas, kuris pasižymi natūraliomis antibakterinėmis savybėmis. Jis atsparus dulkių erkutėms. Antklodės su šilku yra pakankamai plonos, tačiau pasižymi puikiomis termoreguliacinėmis savybėmis - vasarą su ja nebus karšta, o žiemą - šalta. Šilku užpildyta antklodė leidžia odai kvėpuoti ir užtikrina puikią oro cirkuliaciją. Be to, tokia antklodė išsiskiria lengvumu, todėl puikiai tiks vertinantiems lengvumo pojūtį.

    Antklodės su avių vilna sukuria sveiką, natūralią ir saugią miego aplinką. Skalbiama avių vilna yra higieniška – ji natūraliai užkerta kelią bakterijų dauginimuisi, puikiai sugeria drėgmę ir ją išgarina, palaiko optimalią kūno temperatūrą miego metu. Avių vilna užpildytos antklodės tinkamos naudoti visais metų laikais. Vilnos antklodes galima skalbti ir skalbimo mašina, kas dar labiau užtikrina švarią ir higienišką miego aplinką.
    Užpildui gali būti naudojamas antialerginis, tuščiaviduris silikonizuotas poliesterio pluoštas. Tokia antklodė yra puri ir minkšta bei gerai praleidžia orą. Antklodę su poliesterio užpildu galima naudoti visus metus. Tokios antklodės lengvai prižiūrimos, skalbiamos įprastai skalbimo mašina 60 laipsnių temperatūroje. Šios temperatūros pakanka, kad būtų sunaikintos įvairios bakterijos bei dulkių erkutės, taip sukuriant saugią ir švarią miego aplinką.

    Antklodė su mikropluošto kamuoliukais yra puresnė ir švelnesnė nei tuščiaviduris silikonizuotas poliesterio pluoštas, todėl geriau išlaikoma šiluma ir mažiau prakaituojama. Tokios antklodės puikiai tinka alergiškiems žmonėms. Dirbtinis pluoštas pasižymi antialerginėmis savybėmis, nes mažiau skaidosi į mikro daleles nei natūralios medžiagos. Šios antklodės sulaiko šilumą ir gerai sugeria drėgmę. Antklodė su mikropluošto kamuoliukais yra labai lengva ir puri, todėl jausmas panašus lyg miegant po pūkine antklode.
    Antklodės viršutinis audinys. Nepamirškite atkreipti dėmesio ir į antklodės apvalkalą. Renkantis žieminę antklodę, verta rinktis daugiasluoksnį, patvarų ir šilumą išlaikantį apvalkalą. Vasarinė antklodė turėtų būti iš natūralaus, odai leidžiančio kvėpuoti ir gerai sugeriančio drėgmę audinio – medvilnės ar perkelio.
    Ar antklodė gali sukelti alergiją?
    Antklodė gali sukelti alergiją tam tikroms žmonių grupėms, kurie yra jautrūs tam tikriems alergenams. Dažniausiai alergijos atsiranda dėl antklodės užpildo, kuris gali sudaryti idealią terpę kauptis alergenams ir dulkių erkutėms.
    Sintetiniai antklodžių užpildai dažnai yra hipoalergiški ir skirti žmonėms, kurie jautrūs natūraliems pluoštams arba plunksnoms. Taip pat alergiškiems žmonėms tinkamos ir pūkinės antklodės, jeigu jos pagamintos kokybiškai ir tinkamai prižiūrimos. Kad pūkinė antklodė būtų hipoalerginė, jos užpildą turi daugiausiai sudaryti natūralūs pūkai. Ir šias antklodes reikėtų skalbti 60 laipsnių temperatūroje, kad užtikrinti higieniškumą ir miego komfortą. Keičiant patalynę, rekomenduojama pūkines antklodes išvėdinti keletą valandų lauke ir nepamiršti iškedenti.

    Kuo naudingos antistresinės antklodės?
    Antistresinės antklodės, dažnai vadinamos "sunkiomis" antklodėmis, skirtos žmonėms, užsiimantiems didesne fizine ir protine veikla bei tiems, kas nuolat patiria stresą ir įtampą. Antistresinės antklodės pasižymi šiluminiu laidumu ir antistatinėmis savybėmis, gerina kraujotaką, puikiai sugeria drėgmę, šalina nuovargį.
    Šios rūšies antklodės gali būti užpildytos mikropluoštu arba ir pripildytos smulkiais akmeniniais arba metaliniais rutuliukais, kurie suteikia tam tikrą papildomą svorį antklodės paviršiui. Šis svoris gali padėti ramiau ir giliau užmigti, mažinant naktinį judėjimą ir nemigą.